הכירי את מעגל הנוחות

בשנים הרבות כמאמנת אישית וכמלווה תהליכי צמיחה, נפגשתי עם מתאמנות ממקומות שונים, עם רצונות שנתקעו ולא מומשו מסיבות שונות ומגוונות, ועם חלומות שלא הגשימו אותן רק בגלל שהחולומות לא האמינו שהן יכולות! דבר אחד משותף לכל המתאמנות שפגשתי ושדרכנו עוד עתידות להיפגש –  לכולן קיים תחום נוחות, וכול עוד הן לא מודעות לקיומו, הוא זה שמנהל להן את החיים!. 

מהו מעגל נוחות? מעגל הנוחות מכיל בתוכו את כל העשיות, המחשבות, הפעולות, האמונות, הרצונות שנוחים לנו לבצע, להאמין ולבחור . כול מה שקל, נוח ורגיל עבורנו, לעשות או לחשוב קיים בתוך מעגל הנוחות ומשם אנו פועלים באופן אוטומטי ללא מחשבות, ללא פחדים, מבלי לקחת סיכונים. עשייה מתוך תחום הנוחות מקרקעת בתוכנו שוב ושוב ועמוק יותר, את דפוסי ההתנהגות שאינם מטיבים עימנו והם אלו אשר יוצרים את התקיעות בחיינו. עשייה נוחה מאופיינת בחוסר אנרגיה, באי התחדשות, בשגרה שוחקת ובתחושת התרוקנות תמידית ללא הצלחה למלא אחר החסר.

מרביתנו פועלים בלא מודע לאורך רוב החיים, בתוך תחום מעגל הנוחות. כאשר מגיע אתגר, מיד אנו ניצבים מול קושי אמיתי בתפקוד ובהתמודדות מולו. האתגר מעלה את הפחדים, האמונות השליליות, חוסר הביטחון העצמי – הם אלו אשר לוקחים שליטה ומובילים אותנו להטיל ספק ביכולות ובכישורים שלנו. חוסר האמונה בעצמנו גדל ומתעצם עד אשר אנו בוחרים שוב ושוב במוכר ובנוח למרות שהמחיר גבוה מאוד, כי  הפחד הגדול ביותר שלנו הוא מהשינוי –  פחד זה מוביל את רובנו להעדיף הישארות במקום ודהייה!

במפגשים הראשונים בכול תהליך אימון אישי אני עורכת היכרות בין המתאמנת לבין תחום הנוחות האישי שלה, היכרות זו חושפת בפניה את מרחב העשייה שלה בחיי היומיום ומשם מתגלים היכולות והכישורים לשנות וליצור את המציאות אותה היא מבקשת לעצמה.

פריצת הדרך הראשונה ברוב תהליכי האימון מתחוללת כאשר המתאמנת בוחרת מתוך התובנות שקיבלה בתהליך ההתבוננות בחייה, עשייה שנמצאת מחוץ למעגל הנוחות של חייה. פעולות כאלו מתאפיינות באומץ רב, בלקיחת סיכונים מחושבים, בשבירת דפוסי התנהגות ומחשבה הטבועים בנו שנים רבות, ובעיקר בביטחון עצמי ובידיעה כי קיימים בתוכנו כל הכישורים והיכולות שאנו צריכות, בשביל להתמודד מול כול אתגר שהחיים מזמנים לנו. כאשר אמת קיומית זו חקוקה בנפשנו, אנו מסוגלות למצוא את הפתרונות ליצירת החיים הטובים אותן אנו רוצות לחיות, פתרונות אלו נמצאים תמיד מחוץ למעגל הנוחות בחיינו, ובשביל להשיג את המטרה, עלינו לפרוץ את המעגל ולפעול מחוץ מתחום זה.

התבוננות באנשים שלדעתנו הם מצליחים, מגלה כי הם פורצים שוב ושוב את מעגל תחום הנוחות שלהם. עשייתם אינה עומדת על שמריה, היא משתנה ומותאמת למציאות המשתנה תמידית בחייהם. המצליחנים, מעיזים לעשות צעדים שייראו לאחרים כבעלי סיכון, אך הם נוטלים סיכונים מתוך ידיעה מוחלטת שהם יצליחו להתמודד עם כול אתגר שההחלטות שלהם יניבו ומתוך היכרות מעמיקה את עצמם.

בשביל להצליח בחיים חשוב שנזכור שלכל אחת יש נוסחת הצלחה פרטית, ובכל זאת, דבר אחד משותף לכול ההצלחות: לעולם הן לא יגיעו מתוך עשייה חוזרת ונשנית של פעולות מתחום הנוחות!

Comments

comments

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.