החיפוש אחר האושר

אני בטוחה שגם את שמעת את עצמך בעבר או אפילו ממש היום, אומרת משפט מהסוג הזה – “אם היה לי את הבית שאני רוצה  – חיי היו מתמלאים באושר”, “ברגע שאשיג את תפקיד המנהלת אהיה המאושרת בנשים”, “כשאמצא אהבה אמצא את האושר שלי”,  “בלי ילדים לעולם לא אהיה מאושרת” – את לא היחידה יקרתי, מתאמנות רבות מגיעות אליי לעבור תהליך של אימון אישי כשבידיהן מטרה אחת ברורה –  להיות מאושרות.

♣ לכולנו קיים רצון המשותף – למצוא את הדרך אל האושר האמתי ולחיות חיים מאושרים ♣ 

woman-570883_1280

אני הולכת לגלות לך סוד קיומי, סוד משנה חיים, סוד שבחובו טמונה האמת היחידה שתוביל אותך למטרת חייך – להיות מאושרת, סוד שנולדת איתו בתוכך והסוד הוא – תופים בבקשה…טה טה טה טה…

נולדת עם יכולת נפלאה בתוכך – היכולת להיות מאושרת בחלקך.

אם נתבונן בתמונות ילדותנו המוקדמת או בתינוקות שסביבנו, נראה את היכולת הזו מתקיימת ומתממשת באופן אוטומטי, ללא מחשבה או תכנון מראש – כילדות התמוגגנו מאושר רק מחיוך של אדם מולנו, התגלגלנו מצחוק מהדברים הפשוטים והיומיומיים של החיים כמו: כששפכנו חול על הראש בים או בארגז החול, כשליקקנו מיץ של פרי קיץ, כשרקדנו מול המראה או מול ההורים (גם אם לא היה לזה קשר למוזיקה שהתנגנה לה ברקע), כשקפצנו בשלוליות ופשוט מעצם קיומנו – כשהתגלו לנו כפות הידיים או הרגליים, כשהצלחנו לפסוע את הצעד הראשון ועוד ועוד הוכחות שאנחנו בנויות “בילדאין” לשמוח בקיים, להנות מהיש ולחוות אושר מהנמצא .

ככל שאנו גדלנו, מסיבות שונות ואישיות של כל אחת מאיתנו, אנו  עטינו על עצמנו דפוסי התנהגויות, דפוסי אמונה, דפוסים רגשיים שלעתים כבר אינם משרתים אותנו ואף הרסניים לנו, דפוסים אלו למעשה מקיימים בחיינו את הפרדוקס הקיומי – על אף היכולת המולדת הזו שטמונה בתוך כל אחת מאיתנו, אנו “שוכחות” להשתמש ביכולת זו, אנו “מרדימות” אותה ויוצרות במקומה את האמונה השקרית – שאין לנו או שאין בתוכנו את מה שצריך בשביל לאהוב את הקיים, להיות מאושרות ולשמוח בחלקנו. אנו עדות לא אחת לנשים החיות חיים שלמים בחיפוש אחר האושר מבלי לדעת או לחוות את האושר שכבר קיים בחייהן.

 מהן הסיבות המקשות עלינו לחיות חיים מאושרים?

1. שורש חוסר האושר טמון עמוק בתפיסתנו המחשבתית לגבי מקור האושר בחיינו. בינקותנו ובילדותינו המוקדמת מקור האושר שלנו היה אנו עצמנו.  זה כל מה שידענו, מחשבותינו היו נטולי השפעות חיצוניות, התמקדנו והסתפקנו רק בקיים אצלנו. הסתפקות זו הובילה אותנו להנות, לשמוח ולהיות מאושרים. ככל שבגרנו ונחשפנו לסביבה ולתרבות המודרנית המערבית – בה האדם תופס מחשבתית את האושר כתוצאה ישירה של הישגים ורכישות, כך מחשבותינו התעצבו מחדש והפכו את הקיים ללא מספיק עבורנו על מנת שנהיה מאושרות. כך החל החיפוש אחר האושר להתמקד יותר ויותר בגורמים החיצוניים לנו ולהתרחק יותר ויותר ממקור האושר האמיתי שהוא אנו עצמנו.

 2. סיבה עיקרית המקשה עלינו לחבור לשורשי האושר שלנו היא הזיכרון הקצר והסלקטיבי שלנו. כאשר אנו מחפשות את מקור האושר שלנו בחיצוני לנו, בהישגים גשמיים וברכישות חומריות, קל מאוד למצוא אושר, אך זהו אושר שקרי, רגעי וחולף. כשאנו תולות את אושרנו בדברים החיצוניים לנו כמו: “אם תהיה לי מכונית חדשה באמת אוכל להיות מאושרת”, או: “כל מה שאני צריכה בשביל להיות מאושרת זו עבודה חדשה” – אזי כשאנו כבר משיגות את המכונית או את העבודה, מה קורה? במשך זמן קצר אנחנו מאושרות, אך מהר מאוד אנו חוזרות לחוסר הסיפוק ולחוסר האושר. הזיכרון שלנו תוכנת כך שהוא זוכר את הרגע בו היינו מאושרים בעקבות הרכישה או ההישג, וזיכרון זה מוביל אותנו לחזור שוב ושוב למעגל של רכישות והישגים, כי זהו, על פי זיכרוננו,  מקור האושר שלנו. זיכרוננו אינו מתמקד במה שקורה רגע אחרי האושר השקרי הרגעי, בנפילה לתהום של חוסר האושר, שהופכת בכל פעם ליותר ויותר עמוקה.

3. מרוץ החיים המודרני המערבי מכתיב לנו התמקדות בעבודה למען פרנסתנו, כך שיתאפשר לנו להשיג יותר כסף ויוקרה, ולרכוש יותר ויותר חפצים שאמורים לגרום לנו להיות מאושרות. מרוץ חיים זה אינו מעודד אותנו השבויים בו, לעסוק בעבודה שונה לגמרי, והיא העבודה הרגשית והרוחנית – העבודה היחידה שיכולה להוביל אותנו למצוא את האושר האמיתי. ככל שנחיה חיים של גשמיות וחומרניות בלבד, כך אנו מתרחקות יותר ויותר ממקור האושר היחידי, האמיתי והקיים – אנו עצמנו.

בתוך כל אחת מאיתנו קיים האושר האופטימלי – שאנו משתוקקות לחוות אותו.

האושר הזה נטמן במקום אליו אנחנו צריכות לרצות להגיע, מקום אליו ניתן להגיע רק אם אנחנו נשתחרר מהפחדים שלנו ונהיה מוכנות באומץ להיחשף אליו ולחיות אותו. האושר הזה נטמן במקום שכדי להגיע אליו לא צריך דבר פרט לאמונה שהכול כבר קיים בתוכנו. האושר טמון בכל אחת מאיתנו עמוק בתוכה, בתוך נשמתה. הדרך היחידה שתוביל אותך לאושר היא באמצעות התחברות עצמית שלך אל מי שאת באמת, אל נשמתך העשירה בידיעת סודות החיים ובפיתוח האמונה כי הנשמה שלך כבר יודעת מראשית חייה בעולם מהו האושר שלך ואיך לצור אותו בחייך, ובהתחברות לידיעה המוחלטת שאת יודעת להיות בתוך האושר הטהור הזה –  אושר שלא תלוי בדבר, את היית שם והמון.

ככל שנחבור לחוכמה שהכול נובע מתוכנו, נפסיק מתוך בחירה לחפש את האושר במירוץ המטורף של תרבות הצריכה ונחזור לאמת הקיומית שבפשוט יש הכול – כך נעיר מהתרדמה, את היכולת המולדת שלנו להיות באושר, בשמחה ובסיפוק ומטרות קיומיות אלו יתממשו בקלות ויכנסו חזרה וכדרך קבע לחיינו היומיומיים.

בתהליכי האימון האישי מקבלות המתאמנות כלים, אפשרויות ודרכים שונות, באמצעותם הן יכולות להתחבר ולמצוא את האושר אותו הן מחפשות – האושר הפנימי שלהן, תוך התמקדות בעולם הרוחני, הרגשי והאישי של המתאמנת.

גם לך מגיע להיות באושר – התקשרי אליי עכשיו  0522384252

 וצעדי את הצעד המשמעותי שלך להעיר את האושר הקיים בך.

מברכת אותך בברכת אושר שאינו תלוי בדבר ♥

Comments

comments

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.